Tour de SKI Děčín

Doba je jaká je a najednou SNÍH. Naposledy jsme ho měli v Děčíně v takovémto množství v roce 2017 a to jsme také naposledy pořádali závody v běhu na lyžích na Labské cyklostezce.

Chytili jsme se příležitosti a i když s omezeními, tak se nám během několika málo dní podařilo zorganizovat seriál soutěží v běhu na lyžích “Tour de SKI Děčín”. Seriál se skládal ze čtyř disciplín – závodu na 5 km, Děčínských sprintů, kombinací běhu na lyžích a běhu SKIRUN a závěrečným lyžařským půlmaratonem. Celý seriál se roztáhl do několika dní ve kterých se více než třicítka závodníků předháněla ve vylepšování výsledků. Škoda, že po víkendu došlo k rychlému oteplení a poslední disciplína – lyžařský půlmaraton musel být zrušen. I tak se pořadatelům z KONKORDIA Děčín podařilo zbytek soutěží vyhodnotit a vyhlásit pořadí nejlepších závodníků, kteří si však na oficiální vyhlášení budou muset počkat až situace dovolí.

Nejúspěšnějším závodníkem se stal Michal HAVEL z KOB Děčín, před Petrem ŠKÁLOU z Crossfit Děčín a třetí místo si připsal domácí reprezentant KONKORDIA Děčín Tomáš ŠKACH. Celý týden závodění na Labské cyklostezce byl se zájmem sledován přes různá media a krátká reportáž se dostala i do hlavního televizního zpravodajství České televize v sobotu večer.

Pro letošní zimu tady v Děčíně to bude asi vše, ale věříme, že další závody v běhu na lyžích se uskuteční dříve než za čtyři roky.