Bludičkový běh s perníčky a sušenkami.

Prvním závodem druhého ročníku běžeckého seriálu MODRÁ STUHA byl Bludičkový běh na cyklostezce v Děčíně. Pořadatelé z KONKORDIE Děčín byli velice mile překvapeni, že ač v Děčíně jsou tento týden jarní prázdniny, účast se oproti loňsku takřka zdvojnásobila. Punc kvality přidala účast kvalitních běžců, kteří to potvrdili svými výsledky.

Přesně v 18.00 se za suchého a mrazivého počasí, letos bez sněhu, na trať letošního závodu vydává 64 závodníků a závodnic.  Cyklostezku začíná osvětlovat závodní pole svými bludičkami, mezi kterými se rozsvítily i silná světla halogenů jak z kamiónu. Po necelých patnácti minutách se v cílové rovince, osvětlené svíčkami jak přistávací dráha pro letadla, objevuje první závodník. Ano, je to hlavní favorit Petr ZUDA z Ústí nad Labem. Vítězstvím a časem 15:18 zaostává o pouhých 8 vteřin za traťovým rekordem  z loňského léta Pepy Procházky. S takřka minutovou ztrátou dobíhá na druhém místě loňský vítěz Martin Přibyl z pořádající KONKORDIE Děčín a třetí místo patří Josefu Vlkovi z Kajaku Děčín. Na šestém místě celkově dobíhá vítěz mezi staršími muži Vláďa Růžička z Ústí nad Labem. Hned za tím se objevují nejrychlejší ženy. Rychlejší je Jarmila Sobecká startující za USK Provod v kategorii zralých žen, hned za ní a vítězství mezi ženami bere Zuzana Rusínová. Pak už dobíhá bludička za bludičkou a v cíli panuje skvělá nálada. Všichni se odměňují teplým čajem s Valentýnskými srdíčky z perníku a Bludičkovými sušenkami.

 

Vyhlášení výsledků a předání diplomů a drobných cen uzavírá letošní první závod MODRÉ STUHY. Díky všem za účast a těšíme na viděnou na dalším závodě KONKORDIE Děčín.

 

Fotografie zde a výsledky zde .

Komentáře jsou uzavřeny.