KONKORDIA Děčín má dvě medaile z mistrovství světa.

V rámci reprezentace České republiky na Mistrovství světa v orientačním biatlonu v Jilemnici se o prodlouženém svátečním víkendu prezentovali i zástupci KONKORDIA Děčín. V kategorii juniorů se na svém prvním velkém závodě prezentoval Tomáš ŠKACH, v elitních kategoriích mezi muži startoval Matěj BURDA a mezi ženami Adéla HAVLOVÁ. Trenérem českého týmu byl pak Adam PŘIBYL.

Mistrovství světa odstartoval v pátek závod ve sprintu. Matěj BURDA byl po výborném běhu a dobré střelbě nakonec diskvalifikován díky jedné chybějící kontrole. Adéla HAVLOVÁ předvedla velmi slušný výkon zejména v orientaci na mapě a obsadila celkově 7.místo, když titul již podruhé obhájila její reprezentační kolegyně Jana BENEŠOVÁ z Jindřichova Hradce. Svůj premiérový start na mistrovství světa po rozvážném, ale bezchybném výkonu přetavil Tomáš ŠKACH mezi juniory v bronzovou medaili, když vítězství patřilo reprezentantovi Švédska a stříbro bral závodník Německa.

V sobotu byla pak na pořadu nejnáročnější disciplína. Zde již reprezentovali jen naši závodníci v elitě. Matěj BURDA mezi 27 muži po výborné lokaci a dobrém běhu obsadil celkově 9.místo a lepší umístění mu sebrali přirážky za chyby na střelnici. Adéla HAVLOVÁ mezi dvaceti ženami obsadila 13.místo, když se jí úplně nevydařila střelba a lokace.

V krásném nedělním dopoledni byly na závěr programu mistrovství světa atraktivní závody štafet. Matěj BURDA společně z reprezentačními kolegy z Kapslovny Praha obsadil 8.místo. Skvělý výkonem se pak prezentovala reprezentační štafeta žen (Jana BENEŠOVÁ a Adéla HAVLOVÁ), která se hned od začátku pohybovala na předních místech, v napínavém závěru pak finišující Adéla HAVLOVÁ doběhla pro bronzovou medaili těsně za reprezentacemi Finska a Švédska.

 

Mistrovství světa v orientačním biatlonu tak skončilo i pro reprezentanty KONKORDIA Děčín úspěšně a už se těší na další, které se bude konat o letních prázdninách 2022 v německém Arberu.