Druhý závod Modré stuhy pro Eliáše a Sobeckou.

Jarní kros na Kváďáku byl druhým běžeckým závodem letošního seriálu MODRÁ STUHA kterou již počtvrté pořádá KONKORDIA Děčín. Vzhledem ke koronavirovým opatřením museli pořadatelé přistoupit na variantu celoměsíční individuální soutěže. Každý závodník musel přesně specifikovanou trať na běžeckých okruzích na Kvádrberku v Děčíně oběhnout a pomocí sportovních testrů nebo mobilních aplikací pořadatelům doložit svůj výkon. Životnost tohoto formátu si KONKORDIA Děčín ověřila již v březnu při Viruálním okruhu Maxičkami, kde během jednoho týdne odzávodilo 32 sportovců.

Na Děčínský Kvádrberk se závodit během měsíce dubna vydalo celkem 51 závodníků ze širokého okolí. Protože pořadatelé umožnili sportovcům i zapsání jedné opravy, našli se tací to tam byli vícenásobně. Nejúspěšněji se s individuální výzvou vypořádal teplický Lukáš Eliáš (BK Běkodo Teplice), před multisporotvcem a vítězem starší kategorie mužů Karlem Klinkáčkem (Crossfit Děčín) a třetím domácím reprezentantem Martinem Přibylem (KONKORDIA Děčín), který se aktuálně ujal vedení v seriálu Modrá stuha 2020. Hned za touto trojicí mužů zapsala nejlepší ženský výkon Jarmila Sobecká (USK Provod Ústí n.L.) a současně inejlepší žena seriálu. Druhé místo mezi ženami a nejrychlejší mladší ženou se stala domácí závodnice Alena Hozáková (KONKORDIA Děčín) a o celkově třetí místo mezi ženami se společně dělily Jana Nováková (Rozběháme Kamenici) a Veronika Hernychová(Jílové).

Pořadatelé byli rádi, že se i přes omezení zúčastnil krásný počet závodníků a tímto všem děkují jak za aktivní přístup, tak i dodržování opatření. Výsledky závodu včetně aktuálního žebříčku Modré stuhy 2020 jsou k nahlédnutí na stránkách KONKORDIA Děčín (www.konkordia-decin.cz).Další a snad i poslední akcí s omezením bude Virtuální Běh kolem ZOO,který na již vyznačené trati mohou všichni závodit během celého měsíce května.Je možné, že podle uvolňování opatření dojde i na variantu virtuální plus na závěr měsíce i skutečnou, Ale nepředjímejme a těšme se, že na brzy všichni sejdou na reálné akci, na které doje i k předání diplomů všem závodníkům a medailím pro nejúspěšnější v jednotlivých kategoriích, Reálně nejbližší veřejnou akcí KONKORDIA Děčín se jeví třetí závod Modré stuhy, kterým bude premiérovýzávod Přes Ostrý pro ostrý v lokalitě Františkov – Benešov n.Pl. a to 1.července 2020. Pořadatelé tímto zvou a vyzývají k registracím.