Chlum pro Petra ZUDU a Dášu MUSILOVOU

Běh na Chlum ukončil běžeckou sezónu .

Uplynulá neděle patřila ve sportovním kalendáři KONKORDIA Děčín organizaci vlajkového závodu. Přes různá omezení a opatření v této nelehké době a po posunutí termínu o čtrnáct dnů se nakonec podařilo uspořádat již 26. ročník Běhu na Chlum. Tento extrémní běžecký závod k rozhledně na Chlumu a zpět si za tuto dlouhou dobu získal své tradiční účastníky, kteří se těší na nástrahy trati. Noví účastníci jsou pak těmito nástrahami otestováni, jak se s nimi vypořádají.  V letošním závodě oproti jiným ročníkům bylo počasí milosrdné a tak na všechny nečekalo tradičně kluzké bláto, plískanice a sníh, ale naopak ideální běžecké podnebí, odpovídající ročnímu období.

Nejprve se představili dětské kategorie, ve kterých startovalo 40 dětí. Hlavní závod k rozhledně na Chlumu letos přivítal 39závodníků a závodnic. Druhé vítězství po čtyřech letech si připsal Petr ZUDA z Ústí nad Labem. Druhé místo a vítězství v kategorii mužů do 49 let patřilo Josefu NOVOTNÉMU hájícímu barvy ASK Děčín. Celkově třetí místo pak získala Václav SPILKA z Malé Veleně. Mezi ženami pak potvrdila svou stoupající výkonnost vítězná Dagmar MUSILOVÁ, která zde zvítězila již v letech 2017 a 2018,druhé místo patřilo Veronice HERNYCHOVÉ (obě Jílové) a třetí Lindě MRÁZKOVÉ.

V rámci závěrečného vyhlášení výsledků došlo i na tradiční vyhodnocení běžeckého seriálu KONKORDIA Děčín – MODRÁ STUHA, ve kterém bodovalo v pěti závodech ve čtyřech kategoriích více než 200 závodníků. Vítězství v jednotlivých kategoriích a pohár si převzali mezi muži, Lukáš Eliáš, mezi ženami Veronika Hernychová, mezi veterány Karel Klinkáček a mezi veteránkami Jarmila Sobecká.

Pořadatelé tímto děkují za účast všem zúčastněným závodníkům a za podporu partnerům závodu v čele s hlavním partnerem firmou Interkov spol. s r.o. Příští již 27.ročník se uskuteční 21.listopadu 2021. Již nyní ale zvou pořadatelé z KONKORDIA Děčín všechny sportovce na první závod běžeckého seriálu MODRÁ STUHA v příštím roce, kterým bude Bludičkový běh na cyklostezce ve středu 17.února 2021, popř. na závody v běhu na lyžích – Děčínské sprinty, někdy v lednu 2021, podle sněhových podmínek.

Hlavní fotoalbum : https://zipmiroslav.rajce.idnes.cz/Chlum_2020