Zvítězil přemožitel Nanga Parbat.

Třetím závodem našeho všednodenního seriálu běhů MODRÁ STUHA byl Běh kolem ZOO. Počasí, které mělo blíže spíše k zimě než k létu zřejmě nejvíce vyhovovalo úspěšnému českému skialpinistovi a horolezci Radoslavu GROHOVI, který zvítězil s obrovským náskokem. Tento závodník týmu HUDY, pokořitel druhé nejvyšší hory Pakistánu osmitisícovky Nanga Parbat zdolal dva náročné okruhy na trase kolem děčínské ZOO v délce 5,6 km v čase 22:16. Druhý doběhl Josef NOVOTNÝ z ASK Děčín, tradiční účastník a vítěz prvního ročníku MODRÉ STUHY, se ztrátou 1:38. Třetí místo připsal Jiří VLČEK z VitaSport.cz za čas 24:56. Mezi ženami při překvapivé neúčasti Jarmily Sobecké zvítězila Lenka BERROUCHE z USK Provod, následovaná Lindou MRÁZKOVOU a domácí reprezentantkou KONKORDIA Děčín Alena HOZÁKOVÁ. Vzhledem k chladnému a deštivému počasí by však velkou medaili zasloužilo všech 41 závodníků a závodnic.

Tímto závodem se seriál MODRÉ STUHY přehoupl do druhé poloviny. Oproti loňskému ročníku však není ještě nic rozhodnuto a ve všech kategoriích může myslet na celkové vítězství několik sportovců. Velkou neznámou, ale i šancí k rozhodnutí bude nový závod MODRÉ STUHY, kterým bude na konci letních prázdnin Běh u Červeného vrchu, za který budou závodníci dostávat dvojnásobný bodový příděl. Vše pak vyvrcholí na Podzimním krosu na Sokolím vrchu.

Teď se však jako pořadatelé připravujeme na tradičně největší běžeckou akci, kterou bude již za měsíc 19.června T-Mobile olympijský běh. Letos máme pro všechny účastníky i další návštěvníky veliké lákadlo v podobě večerního promítání nejúspěšnější letošní české komedie „Ženy v běhu“ pod širým nebem. Před tím proběhne i prezentace fotografií z aktuálního závodu i z uplynulých ročníků. Zázemí celého závodu včetně promítání bude na hřišti TJ Kajak Děčín u labské cyklostezky. Upozorňujeme, že na tento závod se lze přihlašovat pouze přes on-line přihláškový systém Českého olympijského výboru a na místě nebudou přihlášky možné.