Na Sokolím vrchu obhájil Jiří Vlček

Posledním závodem našeho běžeckého seriálu Modrá stuha byl Podzimní kros na Sokolím vrchu. Krásné slunečné,ale také větrné počasí čekalo na 35 závodníků a závodnic v dvouokruhovém, takřka šestikilometrovém závodě okolo rozhledny na Dobrné. Na startu se sešli téměř všichni favorité. Chyběla jen nejúspěšnější závodnice letošní Modré stuhy Jarmila Sobecká. Největší zápletka se očekávala v hlavní kategorii mužů, když se na startu představili první dva muži poháru, mezi kterými byl rozdíl pouhých tří bodů a loňský vítěz tohoto závodu. V ostatních kategoriích bylo o vítězích poháru téměř rozhodnuto.

Závod proběhl podle předpokladů, když pro první místo a obhajobu doběhl Jiří Vlček z VitaSport.cz, před domácím závodníkem KONKORDIE Děčín Martinem Přibylem následovaný třetím Lukášem Eliášem z BK Běkodo Teplice, Tomu třetí místo nakonec stačilo k celkovému vítězství v poháru právě před Martinem Přibylem, který dokázal snížit výslednou ztrátu na pouhé dva body. Mezi ženami si pak při neúčasti Jarmily Sobecké doběhla Dáša Musilová z Jílového, které také patří pohárové vítězství mezi ženami. Celkově bramborové umístění, ale vítězství mezi staršími muži a i v pohárové kategorii patřilo Vladimírovi Růžičkovi z Ústí n.L. Ve starších ženách patřilo vítězství Martině Šestořádové z Hromové party, Modrá stuha však patří jinak letos dominantní Jarmile Sobecké z USK Provod.

 

Letošní seriál Modré stuhy je tedy u konce, celkové pořadí naleznete zde a oficiální vyhlášení proběhne v rámci námi pořádaného posledního letošního závodu Běhu na Chlum v neděli 25.listopadu, kam se už nyní můžete on-line hlásit. Kompletní fotoreport najdete v našem fotoalbu a výsledky v sekci výsledků.

Jménem pořadatelů děkujeme všem, kdo se některého z našich závodů zúčastnili.

Komentáře jsou uzavřeny.