Bludička nám narostla

Běžecká sezóna v Děčíně začala.

V roce 2017 při premiérovém prvním závodě seriálu všednodenních běhů KONKORDIA Děčín MODRÁ STUHA se na startu na Labské cyklostezce před loděnicí KAJAKU Děčín sešlo 38 závodníků. Na všední den a jakési takové tréninkové zaběhání s čelovkami to byla krásná účast a zasněžený Děčín dodal závodu ještě romantičtější atmosféru Další rok opět na zasněžené trati to bylo již 64 závodníků. V loňském roce jsme již byli bez sněhu,ale překonali jsme hranici sta závodníků. Na startu se jich nakonec představilo 110. Včerejší závod ale vše překonal. Do závodu se prezentovalo neskutečných 173 sportovců. Pro pořadatele z KONKORDIA Děčín to bylo nesmírně náročné na celkovou organizaci, velké množství dodatkových přihlášek na poslední chvíli,větrné počasí a noční podmínky, ale vše proběhlo zdárně.

Bylo krásné sledovat, jak se nekonečný had světílek z čelovek bludiček po pár minutách vrací zpět do cíle a v cílové rovince nasvícené jako přistávací ranvej pro letadla se sprintuje pro co nejlepší výsledek. Tak tedy vítězem čtvrtého ročníku Bludičkového běhu po cyklostezce se stal Jan KARKO z AC Česká Lípa, který v loňském ročníku získal stříbro. Druhé místo patřilo reprezentantovi pořádajícího klubu KONKORDIA Děčín Martinovi PŘIBYLOVI a třetí místo bral Václav Šlechta z Olešnice.  Celkově nejrychlejší ženou byla vítězka kategorie starších žen Jarmila SOBECKÁ z USK Provod Ústí n.L., druhé místo patřilo vítězce mladších žen Veronice Hernychové z Jílového a třetí si připsala závodnice Kajaku Děčín Adéla HÁZOVÁ. Všichni medailisté si potom převzali diplomy, medaile a dárkový balíček s ovocem, který bude celý letošní seriál MODRÉ STUHY odměnou pro nejlepší závodníky.

Ocenění si však zaslouží všichni, kteří dorazili do cíle a dokázali, že dokáží bojovat v náročných podmínkách a současně si to užívat. Ocenění zaslouží určitě i pořadatelský tým, který vše zajišťoval.

Potěšitelná byla i ekologická stopa závodu, protože pořadatelé z KONKORDIA Děčín se rozhodli na svých závodech nepoužívat jednorázové kelímky a vyzvali účastníky, aby si přinesli na čaj po závodě své vlastní hrnečky. Pro ty, kteří opomenuli, měli pak připravené rezervní. I toto bylo splněno a tak odpadu po závodě bylo minimum.

První běžecký závod roku 2020 v Děčíně je za námi. KONKORDIA Děčín však nezahálí a připravuje další závody a to jak ze seriálu MODRÁ STUHA, tak i další. Nejdříve jím bude Okruh Maxičkami v polovině března,následovat bude Děčínský zámecký běh v rámci zahájení turistické sezóny v Děčíně.V polovině dubna, konkrétně 18.4. přijde na řadu vrchol letošního roku,kterým bude DĚČÍN RUN FEST s hlavním závodem Děčínským JAW.cz půlmaratonem, který se bude odehrávat na Mariánské louce a  Labské cyklostezce. Na cyklostezku se pak ještě závodníci vrátí v červnu na stejnou trať jako při včerejší bludičce v rámci T-mobile olympijského běhu. Další běžecké, ale i jiné sportovní aktivity pořádané KONKORDIA Děčín budou probíhat po celý rok. O všech můžete být průběžně informováni na stránkách KONKORDIA Děčín (www.konkordia-decin.cz), kde najdete i přihláškový systém a dále samozřejmě i na www.decinsportuje.cza dalších médiích a zpravodajských kanálech.