T-Mobile olympijský běh V Děčíně

JIž počtvrté jsme byli pořadateli T-Mobile olympijského běhu v Děčíně, který každoročně organizuje v celé České republice Český olympijský výbor.

T-Mobile olympijský běh 2019 – Děčín

Závod v Děčíně měl tradiční režii. Nejprve se ve čtyřech startech představili dětské kategorie ve kterých si všechny děti doběhli pro symbolickou papírovou medaili. Při vyhlášení výsledků ti nejlepší pak obdrželi pravou olympijskou medaili.V 18 hodin přesně za pomoci rozhlasového vysílání odstartoval po celé republice a i v Děčíně hlavní závod. Zdejší trať měla délku 4,6 km. Na startu se představilo celkem 174 závodníků a závodnic mezi kterými nechyběli ani někteří vítězové uplynulých let. Aktivně se závodu zúčastnil i náš ambasador Radoslav GROH, vynikající sportovec – skialpinista a horolezec. Ten pak nakonec nedal nikomu šanci a doběhl si pro celkové vítězství před vítězem z roku 2017 Josefem Procházkou a třetí místo patřilo Michalovi Peškovi. Mezi ženami zvítězila loni třetí Jana Nováková před druhou Zdenkou Benčíkovou a třetí Janou Bartákovou.

Celkem se na startu všech závodů představilo 231 závodníků, kteří si to užili v horké letním podvečeru. Závěr dne pak obstaralo filmové představení pod širým nebem přímo v centru závodu s letošní nejúspěšnější českou komedií Ženy v běhu. 

Poděkování patří všem závodníkům, pořadatelům, organizátorům.

Výsledky najdete zde  a fotoalbum zde