Na Chlumu obhájil Petr Cmunt

Je za námi 24.ročník Běhu na Chlum.

Naše tradiční akce proběhla bez nejmenších problémů, přestože nám letos chybělo zázemí hasičárny, která prochází rekonstrukcí. Naštěstí k nám bylo příznivé počasí a klapla výpomoc z místní základní školy, za což patří velký dík.

Vlastní závody v dětských kategoriích nebyly tak jednoznačné jako v předchozích letech, kdy zde jasně vládly děti závodící za SK APD Děčín. Letos jim zdatně konkurovali závodníci z Mikulášovic, Úštěka, Nového Boru a DDM Děčín a tak napínavé boje probíhaly do posledních metrů.

V jedenáct hodin se pak vydalo na trať hlavního závodu celkem 58 závodníků. Za svým cílem obhájit loňské vítězství si hned od začátku šel Petr CMUNT z AC Česká Lípa. Celý závod si udržoval bezpečný náskok a do cíle doběhl v novém traťovém rekordu 33:29 min. Druhé místo patřilo vítězi z roku 2016 Petru ZUDOVI z Ústí nad Labem, kterého následoval Miroslav DAŇKO vítěz Běhu na Chlum v roce 2000 a letos vítěz kategorie do 49 let. Situace mezi ženami byla obdobná, kdy loňské vítězství obhájila Dáša MUSILOVÁ z Jílového, taktéž v novém traťovém rekordu 39:51 min.  Druhé místo patřilo Jarmile SOBECKÉ z USK Provod Ústí n.L. a třetí doběhla věkem ještě dorostenka Vendulka RYŠAVÁ z AC Česká Lípa. Vzhledem k suchému podkladu trati se podařilo většině tradičních účastníků vylepšit svá maxima a závod proběhl bez připomínek.
 

V rámci slavnostního vyhlášení výsledků jsme ocenili také nejúspěšnější závodníky našeho letošního běžeckého seriálu MODRÁ STUHA. Zde si vítězství v jednotlivých kategoriích odnesli Lukáš Eliáš, Jarmila Sobecká, Vladimír Růžička a Dáša Musilová.

Úplně na závěr jsme představili celou termínovku soutěží včetně MODRÉ STUHY 2019.

 

Velký dík patří všem organizátorům a samozřejmě i partnerům v čele s firmou INTERKOV spol. s r.o. a městem Děčín.

Přehled fotografií najdete v našem fotoalbu a kompletní výsledky zde.

Komentáře jsou uzavřeny.